ZWIĄZEK ZAWODOWY SODA POLSKA Rss

Zobacz koniecznie

Grafik pracy 2022 rokGrafik pracy 2022 rok [modula id="4709"] [modula id="4711"] [wpdm_package id='4713']

Czytaj dalej

Grafik pracy 2021Grafik pracy 2021 [modula id="4607"] Poniżej do pobrania plik w postaci pdf. [wpdm_package id='4618']

Czytaj dalej

KoronawirusKoronawirus Koronawirus informacje

Czytaj dalej

Szkolenia

Szkolenie w Przyjezierzu 2011

Podobnie jak rok temu, członkowie naszego związku wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się w ośrodku zakładowym w Przyjezierzu w dniach 1-2.10.2011 r.

Centralną postacią był tym razem wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych woj. kujawsko-pomorskiego, kol. Sławomir Wittkowicz.

Nasz gość omówił najważniejsze zadania, którymi w najbliższym czasie będzie zajmował się Zarząd Wojewódzki. W toku dyskusji wymieniono poglądy.

Miłym akcentem było otrzymanie listów gratulacyjnych za dotychczasową działalność związkową. Otrzymali je Elżbieta Śpica, Włodzimierz Dąbrowski oraz Zenon Muszalski.

Zarząd naszego związku wręczył obecnym na szkoleniu karty członkowskie przynależności do Związku Zawodowego SODA POLSKA.


foto: Tomasz Kubiak
 

Szkolenie w Przyjezierzu 2010

W dniach 24-26.09.2010. członkowie naszego Związku uczestniczyli w szkoleniu odbywającym się w ośrodku zakładowym w Przyjezierzu. W naszym spotkaniu uczestniczył przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych kolega Andrzej Arndt. W ciekawym wystąpieniu kolega Andrzej przedstawił nam genezę powstania, historię oraz strukturę organizacyjną Forum Związków Zawodowych. Omówił działalność Zarządu Wojewódzkiego i najważniejsze zadania, którymi zajmuje się organizacja. Forum ZZ bierze czynny udział w dialogu prowadzonym na szczeblu centralnym w ramach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, a na szczeblu regionalnym w Wojewódzkich Komisjach Dialogu Społecznego. Reprezentanci Forum ZZ zasiadają także we wszystkich Wojewódzkich Radach Zatrudnienia. Obecność Forum jest widoczna w instytucjach Unii Europejskiej. Przedstawiciele Forum są zaangażowani m.in. w prace Europejskiego Komitetu Społecznego, który jest organem doradczym Unii Europejskiej. Reprezentanci Forum pracują także w innych Komitetach UE, gdzie wraz z innymi organizacjami związkowymi z obszaru UE współdziałają na rzecz postępu społecznego, obrony praw człowieka i swobód demokratycznych. W ciekawej dyskusji zostało poruszonych wiele ważnych spraw wynikających z przynależności i reprezentatywności Związku Zawodowego Soda Polska do Forum Związków Zawodowych. Wszystkie najważniejsze pytania nie pozostały bez odpowiedzi. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową Forum ZZ: www.fzz.org.pl/ Ciekawym punktem pobytu w było spotkanie z Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Janikowa – Bolesławem Maniakowskim. Kolega Bolesław przedstawił zainteresowanym ciekawą wizualną prezentację obrazującą prace Towarzystwa od momentu powstania do chwili obecnej. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych i nieznanych faktów o Janikowie i okolicach. Było wiele pytań, bo tylko nieliczni posiadali wiedzę o istnieniu tego stowarzyszenia. Prezes opowiadał również o swoich pasjach fotograficznych w sposób, który zainteresował wszystkich uczestników spotkania. Strona internetowa Towarzystwa: www.tpj.janikowo.com.pl Pobyt w Przjezierzu przekonał nas o celowości wprowadzenia do kalendarza działalności związku tego typu szkoleń.

foto. Marcin Mielcarek

Komentowanie wyłączone.

loading