ZWIĄZEK ZAWODOWY SODA POLSKA Rss

Zobacz koniecznie

Grafik pracy 2022 rokGrafik pracy 2022 rok [modula id="4709"] [modula id="4711"] [wpdm_package id='4713']

Czytaj dalej

Grafik pracy 2021Grafik pracy 2021 [modula id="4607"] Poniżej do pobrania plik w postaci pdf. [wpdm_package id='4618']

Czytaj dalej

KoronawirusKoronawirus Koronawirus informacje

Czytaj dalej

Zmiana czasu 2018

Kategoria: komunikat

Kiedy zmieniamy czas na zimowy? Zawsze jest to noc z soboty na niedzielę. W przypadku zmiany czasu z zimowego na letni będzie to ostatnia sobota marca, a w przypadku zmiany czasu z letniego na zimowy ostatnia sobota października. W tym roku zmieniamy czas w nocy z 27 na 28 października. Kiedy wybije 3:00 w nocy, należy cofnąć zegar o jedną godzinę. Wskazówkę trzeba ustawić na 2:00. Tym samym będziemy spać o godzinę dłużej.
To czas zimowy jest naturalnym czasem Polski – czyli tzw. czasem geograficznym. Zmiana czasu środkowoeuropejskiego letniego na zimowy czas środkowoeuropejski jest przeprowadzana w rezultacie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2008 r.

Być może w tym roku po raz ostatni będziemy zmieniać czas na zimowy. Komisja Europejska przedstawiła projekt ws. zniesienia zmiany czasu. To pokłosie głosowania, które zakończyło się 16 sierpnia. Europejczycy mogli zdecydować, czy ciągłe zmiany czasu (raz na pół roku) mają sens. Od wielu lat pojawiały się głosy, że tego typu regulacja nie przynosi żadnych oszczędności. Wręcz przeciwnie – regularne zmiany czasu negatywnie wpływają na funkcjonowanie społeczeństwa. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za zniesieniem zmiany czasu. Co istotne, państwa członkowskie uzyskały prawo do decydowania, czy wolą zostać przy czasie zimowym, czy przy letnim.

Komentowanie wyłączone.

loading