ZWIĄZEK ZAWODOWY SODA POLSKA Rss

Zobacz koniecznie

Grafik pracy 2021Grafik pracy 2021 [modula id="4607"] Poniżej do pobrania plik w postaci pdf. [wpdm_package id='4618']

Czytaj dalej

KoronawirusKoronawirus Koronawirus informacje

Czytaj dalej

Koncert NoworocznyKoncert Noworoczny fot.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek foto.Tomasz Bednarek

Czytaj dalej

Grafik pracy na rok 2020Grafik pracy na rok 2020 [wpdm_package id='4050'] [wpdm_package id='4054'] [wpdm_package id='4058']

Czytaj dalej

Zmiana czasu na zimowy

Kategoria: Informacje

indeksZmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r. (ostatni weekend października)

Dlaczego wiecznie to robimy? Wszystko przez Niemców. To oni pierwsi wpadli na pomysł zmiany czasu z letniego na zimowy aby efektywniej wykorzystać światła dzienne i zmniejszyć zużycie prądu. Zmiany czasu dokonywali w ostatni weekend października. A reszta krajów to podchwyciła.

Niestety, dobrze będą mieli tej nocy tylko ci, którzy noc spędzą w łóżkach. Wstaną sobie godzinę później, wcale nie dbając o tych, którym przyjdzie nocą z 24 na 25 października podróżować pociągiem. W związku ze zmianą czasu pociągi dotrą do celu z godzinnym opóźnieniem, zwykle zatrzymując się na którejś z pośrednich stacji.

Konieczność dostosowania wskazań zegarków — cofnięcie o godzinę — jest, na szczęście, coraz mniej kłopotliwa. Wskazania w większości urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety, komputery, czy zegarki elektroniczne są korygowane w sposób automatyczny. Dzięki temu możemy bez obaw o pomyłkę zerknąć w niedzielny poranek na czas w naszym smartfonie.

W Polsce – cofamy czas z godziny 3.00 na 2.00

Komentowanie wyłączone.

loading