ZWIĄZEK ZAWODOWY SODA POLSKA Rss

Zobacz koniecznie

Grafik pracy 2022 rokGrafik pracy 2022 rok [modula id="4709"] [modula id="4711"] [wpdm_package id='4713']

Czytaj dalej

Grafik pracy 2021Grafik pracy 2021 [modula id="4607"] Poniżej do pobrania plik w postaci pdf. [wpdm_package id='4618']

Czytaj dalej

KoronawirusKoronawirus Koronawirus informacje

Czytaj dalej

Zmiana czasu na zimowy

Kategoria: Informacje

indeksZmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r. (ostatni weekend października)

Dlaczego wiecznie to robimy? Wszystko przez Niemców. To oni pierwsi wpadli na pomysł zmiany czasu z letniego na zimowy aby efektywniej wykorzystać światła dzienne i zmniejszyć zużycie prądu. Zmiany czasu dokonywali w ostatni weekend października. A reszta krajów to podchwyciła.

Niestety, dobrze będą mieli tej nocy tylko ci, którzy noc spędzą w łóżkach. Wstaną sobie godzinę później, wcale nie dbając o tych, którym przyjdzie nocą z 24 na 25 października podróżować pociągiem. W związku ze zmianą czasu pociągi dotrą do celu z godzinnym opóźnieniem, zwykle zatrzymując się na którejś z pośrednich stacji.

Konieczność dostosowania wskazań zegarków — cofnięcie o godzinę — jest, na szczęście, coraz mniej kłopotliwa. Wskazania w większości urządzeń elektronicznych, takich jak telefony komórkowe, tablety, komputery, czy zegarki elektroniczne są korygowane w sposób automatyczny. Dzięki temu możemy bez obaw o pomyłkę zerknąć w niedzielny poranek na czas w naszym smartfonie.

W Polsce – cofamy czas z godziny 3.00 na 2.00

Komentowanie wyłączone.

loading